Google'da nasıl yükselirim?

zirve
Zirve kolay ulaşmak kolay değildir

Google sitenizi nasıl inceler?

Bu süreçte ne yapmalıyım?

Google'da en üst sıralarda yer almak istiyorum?....


????

Bu sorular daha uzar gider burada bu sorulara basit bazı cevaplarla aklınızdaki sorulara bi nebze de olsa son vermek istiyoruz.

Öncelikle Google nasıl çalışır bunu açıklayalım...
Google'a sitenizi eklersiniz. Ekleme paneline Buradan ulaşabilirsiniz.

Sitenizi google a göndererek ilk adımı attınız şimdi sıra Google un sitenizi tanıyıp sizi doğru bir biçimde incelemesi

siteniz Google tarafından incelenmesi için Google size bazı kod yada Dosyalar verir ve sitenize eklemenizi ister (web yönetici araçlarından site eklerken verilen kod ve .html dosyası).

Bunu sitenize eklerseniz sitenin sizin olduğunu Google a kanıtlarsınız ve googleda ilk güven puanınızı alırsınız.

Sitenizdeki içeikleri daha iyi incelemesi için google a kullanması için bir sitemap (Site Haritası) dosyası gönderin bu dosya sitenizde nerde ne olduğunu google a daha iyi anlatacaktır.

Sitemap yolladınız sitenizi doğruladınız ve istenen arama sonuçları için meta taglarınızı oluşturdunuzu varsayalım şimdi sıra istenen kelimelerde en üst sıralara gelmede

Google orjinal içerikli yazıların üst sıralara çıkmasına özen gösterir bunun için mümkün olduğunca sitenizde kendi özgün yazılarınızı  bazende alıntı ile kendi yazılarınızı birleşik bir biçimde oluşturun.

Seo çalışması yapın .Tabi Seo dendiğinde çok derin bir mevzuya girmiş oluruz ama basit yöntemlerle yazının içeriğini belirten yerleri kalın yazın yazınızda link verin vs.

Bunları yaptınız dedik sırada Google ın sizin güvenli olup olmadığınızı anlamasına geldi bunun için PR(Pagerank) değeri yüksek sitelerden bağlantı almanız hem sizi hem pagerank değerinize etkieden sitenin Google da güvenli olarak geçmesi demektir.Böylece Google size güvenirse sizi daha çok sonuçta gösterecektir.

Mümkün oldukça sitenizi ziyaretçilerin ilgi odağı olacak şekilde konularla videolarla resimlerle süsleyin.

Bunları doğru bir biçimde yapmanın yanı sıra güçlü bir kitle ve yazılarınızı ve linklerinizi internette paylaşacak güçlü bir sosyal ağ ve arkadaş kitleniz olmalı bunuda FaceBook sağolsun bize sağlıyor :D
 (Sosyal platformların webmaster ve ticari site kullanıcıları için faydası burada ortaya çıkıyor).

Bunun yanında sizde olması gereken özelliklerde var tabi bunlardan ilki sabır diğeri düzenli çalışma ve sonuncusu bekleme.

Bunları yaparsanız eminim ki sitenizde istediğiniz performansa ve ilgiye ulaşırsınız..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız incelenmek üzere bekletilir hakaret, küfür, 18+, ırkçı yada reklam içeren yorumlar silinir.